RENOWACJE ELEWACJI

Wykonujemy  najwyższej klasy usługi związane z szeroko pojętą renowacją budynków,  elewacji,  zabytkowych wnętrz, murów, ogrodzeń,  architektury ogrodowej i wielu innych. Odrestaurujemy zabytkową kamienicę, wnętrze, kamienne mury i obiekty, zabytkowy tynk. Prace renowacyjne mają na celu utrzymanie lub przywrócenie estetycznego wyglądu elewacji oraz przedłużenie trwałości budowli.

Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu dopasowujemy rodzaj wykonywanych prac do indywidualnych potrzeb budynku wydobywając jego naturalne piękno i możliwie jak najwierniej odtwarzając  jego pierwotny wygląd, zabezpieczając go jednocześnie przed szkodliwym działaniem zanieczyszczeń, wody, glonów, soli i różnic temperatur.

Proces renowacji składa się z kilku zasadniczych etapów, które po zapoznaniu się ze stanem budynku, jego historią architektoniczną i oczekiwaniami klienta przeprowadzamy w określonej kolejności. Oceniamy rodzaj, stopień i głębokość zanieczyszczeń, ustalamy czy wystarczające będzie tylko czyszczenie cze też konieczne będzie przeprowadzenie prac remontowych i konserwatorskich, w tym usuwanie starej, wypłukanej zaprawy spoinowej, nieprawidłowych powłok malarskich, odsolenie, uzupełnianie ubytków i naprawa uszkodzonych cegieł bądź szczelin i rys różnego pochodzenia, położenie nowych tynków, spoinowanie odpowiednio dobraną fugą, nakładanie powłok laserunkowych,  hydrofobizacja i impregnacja.