Piaskowanie

Piaskowanie, czyli czyszczenie strumieniowo-ścierne, jest jedną z najskuteczniejszych metod oczyszczania. Polega na działaniu różnego rodzaju materiałem ściernym wyrzucanym w kierunku czyszczonych powierzchni w strumieniu sprężonego powietrza lub wody.  

Pozwala na precyzyjne i bezpieczne usuwanie szkodliwych zanieczyszczeń, rdzy, osadów, powłok malarskich, pozostałości tynków z różnego rodzaju powierzchni. Szeroki zakres regulacji ciśnienia oraz dobór odpowiedniego ścierniwa ogranicza do minimum ryzyko uszkodzenia i przygotowuje podłoże  do malowania i innych zabiegów konserwatorskich. Wypiaskowane powierzchnie zadziwiają spektakularnym efektem cofnięcia się w czasie.

Wykorzystujemy różnorodne techniki piaskowania w zależności od rodzaju czyszczonych powierzchni: piaskowanie tradycyjne na sucho z wykorzystaniem różnych stopni granulacji piasku, hydropiaskowanie, gdzie ścierniwo jest podawane ze strumieniem wody, mikropiaskowanie z wykorzystaniem drobnych ścierniw, tzw. mączek, szkiełkowanie,  śrutowanie, sodowanie, bezinwazyjne czyszczenie suchym lodem  oraz piaskowanie w osłonie mgły wodnej eliminującej efekt pylenia.

Piaskujemy elewacje zabytkowe,  z klinkieru, kamienia, tynkowane, betonowe, pomniki, konstrukcje metalowe i żeliwne, zbiorniki, mosty, bariery, poręcze, maszty i wiele innych.